Szalejący w Europie koronawirus odebrał Ci pracę?
Martwisz się co będzie dalej i zastanawiasz jak poradzisz sobie w nowej sytuacji? Właśnie dla Ciebie powstał ten artykuł.
Dzisiaj niezliczone grono przedsiębiorców znalazło się w trudnej sytuacji, gdyż ich firmy przestały przynosić zyski, a nierzadko powodują straty. Obecna sytuacja wpływa nie tylko na pracodawców, ale również bezpośrednio na pracowników, którzy stracili pracę lub czekają w niepewności na kolejne decyzje pracodawcy.
Dodatkowo rządzący wielu krajów, by opanować sytuację i zapobiec rozprzestrzenianiu wirusa, zdecydowali się zamknąć granicę, co jeszcze bardziej skomplikowało sytuację osób pracujących za granicą.
Przypominamy, że wg ostatnich decyzji polskiego rządu nasze granice zostaną zamknięte do 13 kwietnia, a każda osoba wracająca do kraju musi przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

 Jak się odnaleźć w nowej sytuacji?
Wielu Polaków zostało zmuszonych niecodzienną sytuacją do powrotu do kraju. Niestety nikt nie posiada aktualnie informacji, o tym jak długo potrwa obecna sytuacja i kiedy ponownie zostaną otwarte granice. Perspektywa miesięcy bez pracy przeraża i dla wielu jest nie do zaakceptowania, gdyż wiąże się z brakiem niezbędnych środków na życie.
W obecnej sytuacji wyłaniają się dwa możliwe scenariusze. Pierwszy to poszukiwanie nowego zatrudnienia za granicą i przygotowanie się na wyjazd, gdy tylko granice zostaną otwarte. Drugim rozwiązaniem jest natomiast znalezienie stałego lub tymczasowego zatrudnienia w kraju.

 Gdzie szukać sprawdzonych ofert?
W naszej agencji doskonale zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji, która panuje obecnie na rynku. Chcemy naszymi działaniami wesprzeć osoby poszukujące pracy. To co możemy teraz zrobić, to ze zdwojoną siłą nawiązać kontakt, ze wszystkimi sprawdzonymi przez nas pracodawcami, sprawdzić zapotrzebowanie kadrowe i przygotować jak najwięcej ofert pracy.
Zdecydowaliśmy, że wykorzystamy nasz profil społecznościowy na Facebooku, aby ułatwić bieżący dostęp do najnowszych i aktualnych ofert. Jeśli zatem wróciłeś do kraju i szukasz pracy to zapraszamy Cię do śledzenie naszego konta https://.facebook.com/pracawunii. Już wkrótce pojawi się tam wiele ciekawych ofert od sprawdzonych pracodawców.
Wszystkie aktualne oferty dodatkowo znajdziecie zebrane w jednym miejscu na naszej stronie w zakładce https://bankpracy.eu/?post_type=jobboard-post-jobs

 Jak wykorzystać ten czas, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?

Przede wszystkim pamiętajmy, że wpadanie w panikę i powtarzanie „nie ma pracy” jeszcze nikomu nie pomogło jej znaleźć. Gdy w danym momencie nie ma dla Ciebie ofert poświęć wolny czas na przygotowanie lub aktualizację swoich dokumentów aplikacyjnych. Bardzo często CV przygotowujemy na przysłowiowym kolanie i na ostatnią chwilę. Niestety wciąż większość osób nie przywiązuje do tego elementu wagi i przesyła dokumenty nieczytelne, niesformatowane i z błędami. Popracuj nad Twoim życiorysem i gdy ruszy proces rekrutacyjny wyróżnij się na tle innych kandydatów. W tym celu możesz skorzystać z dostępnym bezpłatnych kreatorów CV.

Zostaw komentarz